Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Wszystkie skrzynki dostępne w naszym sklepie internetowym są zgodne z przepisami, które mówią o wymiarach, jakie powinna mieć oddawcza skrzynka pocztowa, czyli po prostu skrzynka na listy.

Jakiej skrzynki na pewno nie wybierać?

Zgodnie z przepisami, skrzynka powinna umożliwiać zabezpieczenie przeciwpożarowe, a także przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, czyli na pewno odpada skrzynka drewniana, gdyż łatwo się spali, a jeśli nasiąknie wodą, to również listy w niej zamokną.

Skrzynka w stylu amerykańskim również odpada, gdyż nie jest odpowiednio zabezpieczona przed wyjęcięm z niej korespondencji, a ustawa wyraźnie mówi, że skrzynka powinna mieć zamek na klucz, w którego posiadaniu jest wyłącznie właściciel skrzynki i/lub osoby przez niego upoważnione.

Nieodpowiednie są również małe skrzynki, które często są wybierane przez ludzi ze względu na niską cenę, ale nie biorą Oni pod uwagę, że w skrzynce powinien bez problemu zmieścić się list w kopercie C4, a często takie skrzynki nie są w stanie pomieścić takiej koperty nawet po złożeniu, a w takim wypadku listonosz zobowiązany jest wypisać awizo, nawet jeśli list nie jest tzw. polecony. Na awizo takie skrzynki nadają się w sam raz, ale nie zmienia to faktu, że skrzynki takie są niezgodne z polskim prawem.